Chovatelská stanice Od Dračice

Naše chovatelská stanice odchovala svůj první vrh již v roce 1996. První 4 písmenka abecedy jsme odchovali mezi rokem 1996 a 2001, jednalo se o 2 vrhy Tervuerenů a 2 vrhy Groenendaelů. Pak přišel do naší rodiny první pejsek Malinois Ancenis Casper Bohemia, řečený Rex a na dlouhou dobu jsme si dali s chovatelstvím pauzu, i když psů jsme měli stále víc než dost, jak s průkazem původu, tak bez něj.
Belgičáci jsou naše životní láska a protože náš Rexík sbíral spoustu ocenění, přáli jsme si po něm potomky. Jen stále ne a ne najít tu pravou fenku. Až pak jsme si v roce 2011 ze Slovenska přivezli maliňačku Kaelu Starý Máchnáč a těšili se, že až nám vyroste, tak to s Rexem snad klapne, i když Rex byl v té době veterán. Kaela bohužel v roce 2014 s Rexem nezabřezla. Až na podzim 2015 jsme se dočkali vytoužených štěňátek s neméně krásným Danny Novterpod, který v sobě spojuje šampióna krásy i šampiona sportovního. Koukněte do galerie, jak se nám štěňata povedla! 
Abych nezapomněla na ostatní belgičáky, které jsou v naší smečce. Máme ještě dvě fenky Tervuerena Rena Randy Dog a Antje Calajna.
Prvním naším australským ovčákem byla naše Billie Holiday Tender Flash v roce 2012, pak následoval Adon Cream Caramel v roce 2013 a konečně Britney Šťastný Koutek také v roce 2013.
Pak jsme si řekli, že už máme pejsků dost. Jenže jsme se jeli jen podívat na štěňátka australské kelpie a bylo jasno. V roce 2014 přibyl do naší rodiny Maiky, celým jménem Always Ready Aleph Kimbilio.
No a protože jsme naší Kaele našli toho skvělého ženicha, museli jsme si nechat ještě jedno štěně z našeho odchovu, takže v roce 2015 doplnil smečku Eldorádo od Dračice, zvaný Endy.
V domácnosti se pohybují ještě dva čínští chocholatí pejsci - Chiko a Jim.
A protože v CHS Kogito Easter se narodila nádherná holčička se skvělým jménem Hopsa Hejsa, bylo rozhodnuto. Do smečky v červenci 2016 přibyl další člen, teda členka- Hopsinka, australská ovčanda. V roce 2016 jsme odchovali první vrh australských ovčáků, jehož matkou byla Britney Šťastný koutek a otcem As you wish Kogito Easter.
Začátkem roku 2017 nás opustil Rex a Rena Randy Dog se vrátila ke své chovatelce.
Jelikož nemoc si nevybírá, vrátil se nám zpátky z Rakouska pejsek z našeho odchovu Enebene od Dračice zvaný Mailo. V létě 2017 jsme se rozrostli o fenku border collie Evie Miveko, kterou jsem dlouho nechtěla, ale nakonec věřím, že rozhodnutí pořídit pracovní borderku k ovcím bylo správné rozhodnutí. Léto 2017 je i ve znamení druhého vrhu australských ovčáků, jehož matkou je opět Britunka a otcem je Dappled Devil Kogito Easter. V roce 2018 nám přibyla fenka belgického ovčáka Tosca Vitris Bohemia, jelikož nám nevyšlo krytí naší Kaely. Z vrhu C po Hopince zůstaly 2 holky Cibetka a Come Bye :-D.
Současné scóre našich pejsků je tedy na konci roku 2018 13 psů.