Hopsa Hejsa Kogito Easter

narozena: 16.5.2016
výstavní ocenění: DUO-CACIB Brno: VN 3 :-)
13.5.2017 -14.5.2017 Klubová a speciální výstava KCHBO - oba dny VD 
zdraví : DOV prostá 12/2017, RTG: HD: A/A, ED:0/0
zkoušky
NHAT - 7.5.2017
HWT TS - 30.7.2017 (D)
 
LÉTO 2017 : Rozhodla jsem se Hopinkou začít více pracovat u oveček. Poté, co splnila v květnu splnila vlohu NHAT, a byla na slovy 2 tréninkách, z toho pouze jednou mimo košár, jsem si na červencových závodech v Těních dodala odvahy a nastoupila do HWT TS. Nápad to byl více než odvážný. Celu trať jsem odběhla, protože Hopinka sice pase, ale poslušnost zmáknutou úplně nemá. Nervy to byly, jak pro mě, tak pro diváky, tak pro přihlížející chovatelku Helenu Muzikářovou. Hopinka z toho měla spíš srandu, ale ačkoli byla neposlušná, ovce tratí provedla, pro utečenou ovci si došla. Koukat se na to sice nedalo, ale máme to!!! A jelikož je Hopinka první z vrhu H Kogito Easter se složenými HWT, dostala panička beránka od chovatelky. Ale příště, ani za pět ovcí už se do takové akce panička nepustí. Ne! Opravdu...
V červenci 2016 jsem si dovezla z CHS Kogito Easter krásnou black tri holčičku se skvělým jménem Hopsa Hejsa. 
Oba rodiče jsou testováni na dědičné choroby s negativními výsledky a navíc jsou oba velmi úspěšní i po pracovní stránce.
Matka je Kl. Ch. práce SIMPLY CHOCOLATE Puella Fera a otec je jako u našeho prvního vrhu australáků Kl. Ch. práce AS YOU WISH Kogito Easter. Mým snem je vychovat z Hopsinky šikovnou psí slečnu, kterou bude bavit práce u ovcí. Ovšem uvidíme, jak to dopadne. 
 
Hopsinka na podzim 2016, foto od nejlepší fotografky Ivy Barákové :-)